SR73W3ATTER120F
Mfr.Part #:
SR73W3ATTER120F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT 120 mΩ 1 % 1 W 100 ppm/°C
ParameterValue
Rohs Statement4 pages
Resistance120 mΩ
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating1 W